Algemene Ledenvergadering en bedrijfsbezoek aan Zwemcentrum De Welle

Op 3 juni 2026 kwamen de leden van Ondernemersvereniging Drachten bijeen voor de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. Tijdens deze bijeenkomst werd teruggeblikt op het afgelopen verenigingsjaar en vooruitgekeken naar de activiteiten en ontwikkelingen voor de komende periode.

Na afloop van de vergadering stond een bezoek aan Zwemcentrum De Welle in Drachten op het programma. Directeur van Stichting Sportbedrijf Smallingerland Evert Jan Siderius ontving de leden en verzorgde een presentatie en uitgebreide rondleiding door het moderne zwemcentrum.
De aanwezigen kregen een rondleiding door het zwembad. Een bijzonder onderdeel van het bezoek was de kelder, waar de technische installaties zijn ondergebracht die dagelijks zorgen voor het functioneren van het complex. Ook werd zichtbaar hoeveel techniek en innovatie schuilgaan achter een moderne zwemaccommodatie.

De Welle opende eind 2024 haar deuren na een bouwperiode van 22 maanden. Inmiddels heeft het zwemcentrum zich ontwikkeld tot een belangrijke voorziening voor de regio, met ruim 350.000 bezoekers in 2025 en circa 130 medewerkers. Opvallend is de multifunctionele inrichting van de verschillende baden, waarvan de bodems verstelbaar zijn voor uiteenlopende activiteiten en doelgroepen.

Ook duurzaamheid speelt een belangrijke rol. Het complex beschikt over meer dan 1.000 zonnepanelen en energieopslag in batterijen, waarmee De Welle behoort tot de meest duurzame zwembaden van Nederland.

Wij bedanken Evert Jan Siderius en het team van Zwemcentrum De Welle voor de gastvrije ontvangst, de interessante presentatie en de uitgebreide rondleiding achter de schermen.

Ondernemend Drachten samen sterk.

Volg ons online
Deelnemen